30 Червня 2021

Табір “Сила розмаїття” – шлях від ідеї до проєкту

Під час освітнього молодіжного табору “Сила розмаїття” у Карпатах 20 представників та представниць ЛГБТ+, ромської, грецької, єврейської і кримськотатарської спільнот, внутрішньо переміщені особи та активісти, які працюють із цими групами, зібралися разом, аби потоваришувати та знайти шляхи боротьби із стереотипізацією та дискримінацією стосовно них. 

Так протягом тижня разом із експертами та експертками вони слухали лекції, працювали над практичними вправами, тренували свої адвокаційні та комунікативні навички та найголовніше – розробляли концепції спільних проєктів. Ці проєкти мають на меті змінити ситуацію зі ставлення до дискримінованих груп населення у їхніх громадах. 

Учасники та учасниці шукали різні шляхи: тренінги, перформанси, відеоролики, виставки, соціальні експерименти, флешмоби та мобільні додатки. Розглядали та пропрацьовували безліч варіантів, аби знайти той, що зможе найкраще вплинути на цільову аудиторію їхніх проєктів. 

Та робота над проєктами, націленими змінити людей з міст та селищ учасників табору, багато в чому вплинула і на них самих, поділилася одна із учасниць Яна:

 “Від табору я отримала знання та відповіді на свої питання, на рахунок поглиблення знань по ознакам дискримінації та зрозуміння як стереотипи все ж таки не дають розвивати критичне мислення та заважають людям у соціумі сприймати нову інформацію та людей, які не вписуються у більшість.

Пішов страх того, що громадянським активізмом може займатися людина, тільки яка багато знає та має капітал організації, з якою вони співпрацюють. Та і що є захист населення,  можна знайти ситуації, кейси подібних порушень та захищати свої права на рівні конституції та держави”.

Важливим для багатьох з них була також і атмосфера  безпеки та прийняття однодумцями. За рахунок неї вони могли цілком сконцентруватися на навчанні та роботі з реалізацією ідей. 

Попередня

    Напишіть нам






    Дякуємо