31 Липня 2021

Школа демократії участі «Пункт 7»: Змінами може рухати кожен!

У липні 2021 р. пройшла перша шестиденна Школа демократії участі для 20 громадських активістів, представників громадських організацій та журналістів, чиї активні дії та життєва позиція допомагають відстоювати принципи рівності прав, поваги до різноманіття та усунення несправедливості по відношенню до ключових груп: етнічних та національних меншин, ЛГБТІК+-спільноти та внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Захищати права людей – не проста задача, особливо, коли це стосується груп, навколо яких існує стільки негативних стереотипів. Про те, як звичайна людина може змінювати думки інших або навіть національну політику говорили запрошені експерти та учаснику заходу. 

Темами для навчання були:

  • використання переваг децентралізації та бюджету участі;
  • проведення ефективних адвокаційних кампанії та захист інтересів уразливих груп;
  • формування ідеї та отримувати фінансування на їх реалізацію;
  • використання різноманітності як сильної сторони територіальної громади.

“Люди чомусь вважають, що права людини це якийсь національний рівень і питання державної політики. Насправді, це про наше повсякденне життя, про рівність можливостей, про повагу та гідність під час спілкування органів влади та звичайної людини. Це про стандарти, які здатні зробити наше життя комфортнішим та справедливішим” – зазначив тренер школи Сергій Перникоза. 

Під час школи учасники розробили 5 концепцій майбутніх проєктів. Документальний фільм про жінок-ВПО, створення антидискримінаційних політик у вищих навчальних закладах, анти дискримінаційні інформаційні кампанії силами підлітків – ці та інші ідеї матимуть шанс на реалізацію за фінансової підтримки проєкту. А найцікавіше – всі вони об’єднають лідерів з різних областей України, що сприятиме зростанню національної єдності та подоланню упереджень до жителів інших областей.

Одна з учасниць заходу зазначила: «Для мене найбільше відкриття – це люди, їх креативність, наполегливість, залученість до громадської роботи серцем і душею. Те, що учасники приїхали з різних регіонів України, дозволило отримати досить широке уявлення про те, як почувають себе представники ключових груп в різних областях та які в них проблеми. Відповідно, якою може бути реальна допомога для них  на всіх рівнях».

Дізнатися більше про те, як захищати права ключових груп та боротися зі стереотипами допомагали запрошені експерти та експертки: Володимир Феськов, Сергій Перникоза, Артем Романюков, Ольга Веснянка, Саша Делеменчук та Марина Говорухіна.

Попередня Наступна

    Напишіть нам


    Дякуємо