17 Жовтня 2023

Греки Надазов’я: зберегти свій дім

Протягом  інформаційного заходу «Греки Надазов’я: зберегти свій дім», який відбувся 1 жовтня 2023 року була презентована віршована відеоабетка румейської мови надазовських греків – однієї з мов, яка досі побутує в Україні, але знаходиться під загрозою зникнення. 

Вірші абетки написано ялтинською говіркою урзуф-ялтинського діалекту румейської мови, яка побутує у селищі Ялта Донецької області України і є рідною для автора.

Для розширення глядацької аудиторії відеоабетки її тексти написано кириличними і грецькими літерами і супроводжено дослівним перекладом українською та новогрецькою мовами. 

Також для кожного вірша подається словничок  з перекладом румейських слів новогрецькою, українською та англійською мовами.

Румейська мова є єдиним з грецьких діалектів східногрецької групи, на якому протягом століть безперервно розмовляли в Приазов’ї, і її збереження є надзвичайно важливим.

Над створенням відео працювали мовні активісти: Микола Ахбаш (автор текстів), Вадим Ільков та Олександр Рибалко (ідея та створення відео).

Подія організована спільно з Державною службою України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) за підтримки Американської Асоціації Юристів Ініціативи з Верховенства Права (ABA ROLI).

Попередня Наступна

    Напишіть нам


    Дякуємо